вторник, 14 мая 2019 г.
Конспект уроку
2 клас
Тема: Створення
зображень з геометричних фігур.
Мета уроку: навчальна –
формувати вміння створювати найпростіші зображення використовуючи для цього
інструменти графічних редакторів; розвивальна
– розвивати моторику рук, мовлення, формувати вміння робити висновки; виховна – естетичний смак, охайність до
виконання роботи.
Тип
уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання,
програмне забезпечення: графічний редактор Paint, навчальна презентація, інструкція до практичної
роботи, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
Встаньте, діти, всі
рівненько,
Посміхніться всі
гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий,
день!»
Створення
емоційного настрою.
Подивіться, хто до нас завітав!
Бджілка - трудівниця залетіла в клас,
До роботи бджілка запросила нас,
Зараз на уроці бджілці допоможемо.
Разом із трудівницею
все зробити зможемо!
ІІ. Актуалізація знань
Ми
вже знаємо, що є пристрої за допомогою яких ми отримуємо готові зображення (потрібно
ці зображення назвати), бджілка, розглядаючи зображення, хоче з’ясувати які
зображення були створені за допомогою різних цифрових пристроїв
А чи
можливо самому створити малюнок? (Відповіді
учнів – так).
ІІІ. Постановка цілей і завдань, загальна мотивація
Раніше
ми вже вивчали робочий стіл та піктограми на ньому, погляньте на екран та
скажіть, де знаходиться піктограма програми, з якою ми будемо сьогодні
працювати? Як називається ця програма? (Відповіді
учнів – Paint).
Щоб
дізнатись що саме ми будемо сьогодні робити в програмі Paint, нам потрібно
подивитись на малюнок. Що зображено?
А з чого зроблений цей малюнок ? (Відповіді учнів – з геометричних фігур).
А з чого зроблений цей малюнок ? (Відповіді учнів – з геометричних фігур).
Підрахуйте,
скільки фігур сховалось в собачці
ІV. Засвоєння нових знань (відкриття нового)
Як
ви вже зрозуміли ми сьогодні будемо створювати малюнки за допомогою програми
Paint. Як ми можемо запустити програму? (Відповіді
учнів – через меню «Пуск», ярлик на «Робочому столі», контекстне меню).
Давайте
поглянемо на екран та ознайомимось з інструментами цієї програми. Як
називається самий перший рядочок будь-якої програми? (Відповіді учнів – «Рядок заголовку). А хто може сказати, що на
ньому розташовується? (Відповіді учнів
– ім’я програми або файлу, кнопки «Згорнути», «Відновити» та «Закрити»).
На панелі
інструментів — геометричні фігури, за допомогою яких можна створювати малюнок.
Серед них є коло, квадрат, багатокутник.
1.
Інструмент Прямокутник.
Щоб почати працювати з інструментом “прямокутник” підведи вказівник миші до
кнопки, на якій зображено прямокутник, на панелі інструментів і клацни один раз
лівою кнопкою миші.
2. Інструмент багатокутник.
3. Інструмент овал.
4. Інструмент Округлений прямокутник.
Щоб намалювати будь-яку фігуру, слід лівою
кнопкою мишки натиснути на неї, а потім клацнути на білому полі. В палітрі
кольорів можна обрати колір ліній фігури, а
потім використати інструмент Заливка.
Для
корекції малюнка можна використати інструмент «Гумка».
При
виборі інструмента «Фігури» з’являється додаткове меню, де можна обрати фігуру
з фоном чи без фону, а при виборі інструмента «Олівець», «Ластик», «Пензлик» чи
«Лінія», в додатковому меню можна вибрати їх товщину.
Як
ви гадаєте яку функцію виконує ластик? (Відповіді
учнів – для видалення зайвого).
Для
зміни кольору внизу вікна, як у справжнього художника, є «Палітра», в якій
розташовуються 28 основних кольорів. Для зміни кольору достатньо натиснути на
відповідну клітинку на цій палітрі.
Щоб
створити фігуру необхідно на робочому аркуші затиснути ліву кнопку миші в
потрібному місця та не відпускаючи її провести нею створивши фігуру потрібного
розміру.
Наприклад,
щоб створити зображення «Гусінь» з
геометричних фігур необхідно виконати таку послідовність дій:
1.
Обери інструмент
«Коло».
2.
В додатковому меню
обери коло з заливкою.
3.
Обери колір.
4.
Створи послідовно
шість кіл, які утворюватимуть тіло гусениці.
Після
створення малюнок потрібно зберегти при натисненні кнопки «Закрити» виникне
діалогове вікно в якому потрібно обрати кнопку «Зберегти». У вікні «Збереження»
обери місце, де буде знаходитись твій файл, дай йому ім’я та натисни кнопку
«Зберегти».
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За
промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали - сіли, встали - сіли,
Бачте, як розвеселили.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі
Потанцюймо по росі.
V. Узагальнення й систематизація знань з теми (первинне закріплення)
Ø
Подивіться на малюнок, з яких
фігур він складається?
Ø
Складіть алгоритм
виконання малюнка за допомогою інструментів геометричних фігур.
VI. Застосування нових знань (робота за комп’ютером)
Інструкція
виконання практичної частини
Увага!
Під час роботи за комп’ютером дотримуйся техніки безпеки!
1.
Відкрий середовище
графічного редактора «Paint».
2.
Створити зображення з геометричних фігур за малюнком
Гра
«Танграм» (Сходинки)
Із запропонованих
геометричних фігур склади зайця, качку, самурая, кота, лебедя.
Зорова
гімнастика
Заплющте очі. Уявіть перед собою трикутник,
намалюйте його очима. Тепер коло, квадрат.
Розплющте очі, витягніть праву руку вперед. Не рухаючи головою, слідкуйте
очима, як рухається вказівний палець: вгору-вниз, вліво-вправо.
Знову заплющте очі. Уявіть велосипедне колесо, яке рухається. Оберіть на
ньому якусь одну точку і слідкуйте за нею.
Розплющте очі,
подивіться вдалину, порахуйте до трьох, міцно заплющте знову. Повторіть тричі.
VІІ. Узагальнення та систематизація
знань
На уроці ми
гарно працювали, старались,
Про можливості
комп’ютера дізнались.
Розум свій
знаннями збагатили,
Бо уважно
слухали і гарно вчили.
Тож заняття це
пройшло не марно,
Будемо
навчатись старанно і гарно.
Діти, сподобався вам урок? Що
саме?
Що нового дізналися? Чи здобули нові вміння? Які саме?
Давайте подивимося на ваші роботи
і оцінемо їх.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)
-
2 клас Тема : Створення зображень з геометричних фігур. Мета уроку: навчальна – формувати вміння створювати найпростіші зображення...